KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13898593
*
nr 1389 8593
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 63x72cm, yttermått inklusive ram: 76x85cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:32:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 12:33:17
1
Vinnande bud
5/4 19:27:33
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Rune Person
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Läs mer om Rune Person
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune person svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Rune Person
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Läs mer om Rune Person
nr 1389 8593
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 63x72cm, yttermått inklusive ram: 76x85cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 12:33:17 | 1 | Vinnande bud |
5/4 19:27:33 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Rune Person
Rune Person, svensk mÃ¥lare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.Läs mer om Rune Person
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune person svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41